Witamy!

Jesteśmy trudną do jednoznacznego sklasyfikowania grupą zapaleńców z Wielkopolski. Łączą nas pasje, których realizacja układa się w przyjazną, meandrującą opowieść o motoryzacji, kulinariach, podróżach, rajdach, koniach, psach i wszystkich innych, ciekawych zainteresowaniach. Co najważniejsze odbywa się to w przyjacielskiej atmosferze spotkań towarzyskich.

Nazwie Truskawisko nadała swój początek impreza w samym środku truskawkowego sezonu, zainicjowana w 2013 roku przez Stowarzyszenie Światowid. Celem nadrzędnym było uświadomienie uczestnikom i samym sobie w ilu ciekawych odsłonach może wystąpić miękki owoc, przez wszystkich przecież tak lubiany. Odbył się wtedy konkurs na najlepsze potrawy, gdzie ciekawe kompozycje z udziałem owoców nie były tylko skoncentrowane na deserach. Fantazja osób przygotowujących potrawy była nieograniczona we wszystkich rodzajach dań i napojów. Dodatkowym atutem spotkania była lokalizacja. Teren położony nad jez. Lednickim, sąsiadujący z Muzeum Pierszych Piastów na Lednicy wykorzystany był na zorganizowanie przez Światowid Targu Produktów Lokalnych. Stowarzyszenie zadbało też o formę uczestników i przygotowało kajaki, którymi można było spojrzeć na okolice z perspektywy jeziora. Jednak największą uwagę skupiły wtedy klasyczne i zabytkowe auta członków Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolskiego, zaproszonych do współudziału w wydarzeniu. Przyjechalo wtedy ok. 25 samochodów z okresu od przedwojennego do lat 80-tych

Na kanwie połączenia klasycznej motoryzacji oraz dobrego smaku w 2015 roku odbywa się impreza o znacznie szerszym zakresie.

Po szczegóły zapraszamy do zakładki: Rajdy i zloty / Truskawisko 2015

IMG 7717 male

 Truskawisko 2013

IMG 7726 male

Truskawisko 2013

 IMG 7711male

 Truskawisko 2013